Питання та відповіді

Запитання: Якщо я змінила місце роботи чи повинна я надати Вам інформацію про інше місце роботи, якщо я також написала заяву в бухгалтерію на відрахування внесків в МЛК ?
Відповідь:

Якщо заклад, на роботу в який Ви влаштувались, не має підписаної Угоди про співпрацю з МЛК то Вам необхідно повідомити в офіс  МЛК про нове місце роботи.

У випадку підписаної Угоди про співпрацю з закладом та МЛК -  немає необхідності попереджувати офіс про зміну місця роботи.

Запитання: Чи можу я сплачувати внески в Банку який не входить у Ваш перелік банків з якими підписана угода про співпрацю?
Відповідь:

Так Ви можете сплачувати свої внески в інших  банках з комісією, яку встановлює банк.

Запитання: Я маю трьох дітей за себе та за одну дитину я плачу щомісячно внески в МЛК. Моєму синові вже надавалась допомога МЛК, а у випадку захворювання моїх доньок чи буде їм також надаватись допомога?
Відповідь:

Так, у разі захворювання Ваших дітей кожному з них буде надаватись допомога згідно «Положення  про членство в Благодійній організації «Муніципальна лікарняна каса»

Запитання: Чи можу я пролікувати свою 4-х річну доньку за мої внески я їх сплачую вже 6 місяців, і за цей час я не хворіла і не лікувалась?
Відповідь:

Якщо ви маєте статус індивідуальногочленстватобто платили лише за себе Ви не можете розраховувати на допомогу МЛК при захворюванні Вашої дитини.

Пільги для дітей можуть бути лише за умови Сімейногочленства тобто коли Ви платите крім себе і за свою дитину 10 гривень за місяць.

Запитання: Чи можу я, як член МЛК, за проведене МРТ заплатити в касу лікувального закладу 50% від необхідної вартості такого обстеження?
Відповідь:

На даному етапі Ви маєте заплатити 100% коштів за проведене обстеження, після чого в офіс МЛК Ви надаєте ксерокопію направлення лікаря на дане обстеження,оригінал касового чеку про оплату та заяву на ім’я виконавчого директора МЛК про відшкодування 50% від затраченої вартості.

Запитання: Мені призначено оперативне лікування в плановому порядку, чи можу я розраховувати на допомогу лікарняної каси членом якої я є протягом 8 місяців?
Відповідь:

Згідно «Положення про порядок використання благодійних внесків на медичне забезпечення членів БО МЛК» планові хірургічні втручання забезпечуються за рахунок МЛК при умові членства в організації не менше одного року, або сплаті членських внесків за рік авансом.

Запитання: Якщо моя картка члена МЛК загубилася чи можу я її відновити, якщо можу то яким чином?
Відповідь:

Ви можете відновити свою картку. Для цього необхідно написати Заяву на ім’я виконавчого директора МЛК, внести в банк 10 грн. за виготовлення нової картки, надати в офіс МЛК Заяву та квитанцію про оплату. Вам буде замовлена нова картка номер якої буде відповідати тій що Вами загублена.

Запитання: Чи є обмеження коштів на лікування члена МЛК?
Відповідь:

Якщо хворий лікується в ЛПЗ (лікарняно- профілактичний заклад) міста Києва з якими підписана угода про співпрацю(угоди про співпрацю підписані з 108 ЛПЗ) в межах лікарського формуляру та стандартів надання медичної допомоги - обмежень немає

У разі лікування хворого за межами міста Києва лікарняна каса може відшкодувати кошти за проведене лікування при наданні необхідного пакету документів але відшкодування не буде перевищувати 1500грн.

Запитання: Скільки разів на рік може лікуватися член МЛК за рахунок лікарняної каси?
Відповідь:

Лише пульс – терапія при системних захворюваннях сполучної тканини проводиться один раз у рік.

Других обмежень МЛК не передбачає, однак нагадуємо Вам, що лікування членів МЛК регламентує «Положення про порядок використання благодійних внесків на медичне забезпечення членів БО МЛК»

Запитання: а если я не успела получить членскую карточку (все заплатила, но ее еще не напечатали), а мне уже нужно обратиться в больницу. как мне быть?
Відповідь:

Згідно Положення, член МЛК через 90 днів з дня першої проплати може звертатись за медичною допомогою до ЛПЗ, без наявності членської картки, якщо з якихось технічних причин він не встиг її отримати, в ЛПЗ він має пред’явити паспорт та ідентифікаційний код .

Лікар-експерт  повинен звернутись до головного офісу МЛК для підтвердження членства особи.

Запитання: З якими лікувальними закладами співпрацюєте? Як це відбувається?
Відповідь:

У столиці лишилося кілька підприємств, з якими ми збираємося укласти угоду, а з рештою закладів охорони здоров’я системи Головного управління охорони здоров’я ми вже підписали угоди про співпрацю.

У кожному медичному закладі міста Києва є медик-експерт, що відповідає за членів «Муніципальної лікарняної каси». Лікар–експерт лікувального закладу - працює з благодійною організацією «Муніципальна лікарняна каса міста Києва» на договірних умовах.

Людина звертається з посвідченням до лікарні або поліклініки та надає всі документи в реєстратурі, де по базі каси перевіряють, чи здійснено всі внески. Після цього пацієнт спокійно йде на прийом до потрібного йому спеціаліста. Коли ж потрібне лікування чи ліки, тоді виписують спеціальний рецепт МЛК, за яким препарати видають безплатно в аптеці.

Тут Ви знайдете список лікарів-експертів лікарняних закладів міста Києва.

Запитання: Пенсіонери є членами МЛК?
Відповідь:

Так! Членами МЛК можуть бути громадяни України, іноземні громадяни та особи без громадянства, якi досягли 18 років, а також юридичні особи, які підтримують мету та завдання МЛК, надають їй матеріальну підтримку або іншу допомогу, що не суперечить чинному законодавству України.

Запитання: Якщо продлжітельность лікування в стаціонарі продолжалоссь 24дня, значить надалі вже коштів не буде для лікування в поточному році?
Відповідь:

Кількість випадків лікування протягом року не обмежена; cума витрат на лікування не обмежена та не залежить від суми сплачених членських внесків.

Запитання: Якщо я мешканка Київської області. Я можу вступити і обслуговуватися в Києві?
Відповідь:

Так! Членство в МЛК не прив'язує людину до певного медичного закладу, він зможе обслуговуватися в ЛПЗ за його бажанням, але за направленням лікуючого лікаря.

Запитання: Проживає та працює особа в Києві, прописана в іншому місті. Чи може така особа бути членом МЛК?
Відповідь:

Так! Членами МЛК можуть бути громадяни України, іноземні громадяни та особи без громадянства, якi досягли 18 років, а також юридичні особи, які підтримують мету та завдання МЛК, надають їй матеріальну підтримку або іншу допомогу, що не суперечить чинному законодавству України.

Запитання: Що відбудеться, якщо я перестану сплачувати членські внески?
Відповідь: При несплаті членських внесків більше трьох місяців Ви можете бути виключені з членів МЛК. Повторний вступ до МЛК виключених осіб допускається лише у виняткових випадках по рішенню Правління МЛК. Згідно Статуту МЛК, сплачені вступні та членські благодійні внески при виході з МЛК не повертаються.

Запитання: Де можна ознайомитися з Лікарським формуляром (переліком ліків, що можуть забезпечуватися за рахунок МЛК)?
Відповідь: Лікарський формуляр затверджується та розповсюджується управлінням охорони здоров’я і є в кожного лікаря. Крім цього, з ним можна ознайомитися у лікарів-експертів МЛК в лікувальних закладах та філіях МЛК, а також на нашому сайті.

Запитання: Які є обмеження щодо медикаментозного забезпечення членів МЛК?
Відповідь: За рахунок МЛК забезпечується лікування основного захворювання та його ускладнень. Лікування супутньої патології за рахунок МЛК можливе по рішенню консиліуму з участю лікаря-експерта МЛК в разі, якщо вона впливає на перебіг основного захворювання. Максимальний термін лікування становить 12 днів (в окремих випадках при лікуванні в умовах цілодобового стаціонару і важкому стані пацієнта він подовжується до 24 днів). Медикаментозне забезпечення проводиться згідно Лікарського формуляру та стандартів лікування.

Запитання: Чи лікуються за рахунок грип, ГРВІ?
Відповідь: Лікування грипу та ГРВІ за рахунок МЛК не забезпечується. Але ускладнення цих патологій (трахеїт, ангіна, пневмонія і т.д) можуть забезпечуватися за рахунок МЛК.

Запитання: Чи лікуються за рахунок МЛК хронічні захворювання?
Відповідь: Так, якщо вони перебувають в стадії загострення. Підтримуюче (базове) лікування хронічних патологій в амбулаторних умовах за рахунок МЛК не забезпечується.

Запитання: Що відбувається з внесками, якщо я ні разу не захворіла за рік?
Відповідь: Вам несказанно пощастило, що Ви не захворіли. Бо здоров’я – це є одна із найбільших людських цінностей. Але, на жаль, члени Вашого колективу, інші члени МЛК обов’язково будуть хворіти і саме вони і використають, як свої, так і Ваші кошти на лікування. В цьому і полягає взаємодопомога і солідарність. Проте це не означає, що Ви не будете лікуватися за рахунок інших членів МЛК в подальшому.

Запитання: Чим вигідно членство в МЛК?
Відповідь: - сума витрат на лікування не обмежена та не залежить від суми сплачених членських внесків; - кількість випадків лікування протягом року не обмежена; - проводиться контроль якості призначеного лікування.

Запитання: Що таке Муніципальна лікарняна каса міста Києва?
Відповідь: Благодійна організація «Муніципальна лікарняна каса міста Києва» (МЛК) – громадське об’єднання, яке не бажає чекати дотримання від держави безплатних соціальних гарантій, і готове самостійно на засадах громадсько-солідарної участі забезпечувати доступною та якісною медичною допомогою членів організації. МЛК – об’єднання населення, яке занепокоєне необхідністю підтримки власного здоров’я; вона має механізм залучення додаткових фінансових ресурсів для забезпечення доступної та якісної медичної допомоги членам організації на основі їх дольової участі, та механізм контролю за ефективним та раціональним використанням коштів. МЛК – один із напрямків реформування, що виник як реакція населення на обмежені можливості державної системи охорони здоров’я щодо забезпечення якісної і доступної безплатної медичної допомоги, і почали запроваджуватися в Україні впродовж останніх років як солідарні форми залучення коштів громади в охорону здоров’я. У своїй діяльності МЛК використовує страхові технології, що значно знижує фінансові затрати населення при зверненні за медичною допомогою, стимулює підвищення рівня медичних послуг у зв’язку з наявністю системи контролю якості надання медичної допомоги. За своїми організаційно-методичними особливостями МЛК може бути альтернативою добровільного медичного соціального страхування і несуть у собі той потенціал навичок, який дозволить опанувати основи державного соціального медичного страхування. Про рацiональне використання коштiв МЛК. При самостійному придбанні медикаментів та виробів медичного призначення, Ви “купуєте кота у мішку”, так як Вам важко оцінити достатність і якість лікарських призначень. Справа в тому, що нераціональні (зайві) витрати можуть бути продиктовані діяльністю медичних працівників. Мова йде про призначення невиправдано великого числа медикаментів, непотрібних у конкретних випадках (для перестраховки) діагностичних досліджень. Тому «Муніципальна лікарняна каса міста Києва» послідовно проводить контроль якості цих послуг з метою зменшення зайвих витрат, і контролює дотримання стандартів, протоколів діагностики і лікування, які затверджені МОЗ України. Членські внески громадян використовуються відповідно до Положення “Про порядок використання благодійних внесків на медичне забезпечення членів МЛК” для утворення запасу медикаментів у лікувальних закладах шляхом попередньої закупівлі їх за гуртовими цінами, які на 30-40% менші, ніж в аптеках. Також закуповуються необхідні реактиви для лабораторного обстеження членів МЛК.

Задати питання
Ваше ім'я: *
E-mail: *
Текст запитання:
   
Показать другую картинку
Перевірочний код: *
* - обов’язкові поля