Діяльність МЛК ґрунтується на основі цільової допомоги установам охорони здоров'я з метою:
- забезпечення мешканців м. Києва - членів МЛК необхідними медикаментами, реактивами, виробами медичного призначення на основі солідарної участі.
- надання членам МЛК своєчасної, якісної медичної допомоги
- розробки спільно з ГУОЗ м. Києва механізму управління якістю надання медичних технологій в лікувально-профілактичних установах міста всіх рівнів.
Дисертація на здобуття наукового ступеня кандидата медичних наук за спеціальністю 14.02.03 – соціальна медицина. – Національний медичний університет імені О.О. Богомольця МОЗ України, Київ, 2009. Дисертаційне дослідження присвячене вдосконаленню діяльності лікарняних кас як форми суспільно-солідарної участі населення в фінансуванні охорони здоров’я. У результаті проведеного комплексного соціально-гігієнічного дослідження діяльності 236 лікарняних кас України визначено, що благодійна організація „Лікарняна каса Житомирської області” є найбільш потужною в державі і динамічно розвивається (в ЛК перебуває 15% населення області). Показано, що застосування ефективної системи контролю за раціональним використанням лікарських засобів з використанням стандартизації (лікарського формуляра, протоколів лікування) значно зменшує проблему недостатнього фінансування галузі охорони здоров’я в частині медикаментозного забезпечення. Апробовано механізми співпраці ЛК з сімейними лікарями. Розроблено оптимальну модель регіональної лікарняної каси, що включає чотири організаційно-функціональних блоки: залучення коштів; обліку та аналізу надходження внесків; забезпечення лікувальних закладів ліками та виробами медичного призначення; управління якістю медичної допомоги. Модель реалізовується на основі залучення ресурсів населення і може бути впроваджена у будь-якому регіоні України без значних витрат на адаптацію. Ефективність розробленої моделі підтверджена результатами соціологічного дослідження – встановлено, що переважна більшість опитаних (73,6±2,1%) задоволені отриманим за рахунок ЛК об’ємом медикаментозного забезпечення.
Рекомендація до видання Проблемної комісії МОЗ АМН України „Соціальна гігієна та організація охорони здоров’я” Протокол №14 від”26 ”листопада 2003р.